strony zapleczowe pod pozycjonowanie

Dlaczego warto budować strony zapleczowe pod pozycjonowanie?

Reklama firmy w sieci bez pozycjonowania? W dzisiejszych czasach trudno to sobie  wyobrazić. Każda marka chce być dziś widoczna w wyszukiwarce Google. Jednym z  podstawowych narzędzi pozycjonowania organicznego jest tworzenie stron zapleczowych  oraz odpowiednie linkowanie do strony docelowej. Dlaczego warto budować strony zapleczowe pod  pozycjonowanie? Jak można je owocnie wykorzystać? I wreszcie…czym się charakteryzuje  dobra strona zapleczowa? Odpowiedzi poniżej! 

Strony zapleczowe – jak stworzyć miejsce w sieci, które będzie  pracowało na sukces Twojego biznesu! 

Strony zapleczowe mogą wykonać “dobrą robotę”, jeśli z rozwagą podejdziemy do  samego jej postawienia, jak i przyjmiemy właściwą strategię linkowania. Możemy  zbudować stronę od nowa lub skorzystać z oferty stron z tzw. historią. W tym drugim  przypadku należy zachować ostrożność i dobrze się przyjrzeć danej domenie przed  inwestycją. Na co warto zwrócić uwagę? 

  • wiek domeny,
  • źródła linków do niej prowadzące,
  • tematykę poruszaną na stronie i jakość zamieszczanych treści.  

Nie bez znaczenia jest nazwa domeny (z niezbędnym dostępem do FTP). Powinna jak  najmocniej nawiązywać do zawartości witryny, a także tematu strony docelowej. Ważną kwestią jest też stabilny hosting oraz dobry CMS (system zarządzania treścią). Tutaj  od wielu lat wciąż “gwiazdą” jest WordPress, który cechuje prosta, intuicyjna obsługa i  możliwość wprowadzania zmian na stronie zarówno przez “czysty” HTML, jak i poprzez  edytory graficzne.  

strony zapleczowe pod pozycjonowanie

“Content is the king” – mocna treść = dobra widoczność strony w wyszukiwarce! 

Jeszcze parę lat temu “zapleczówkę” można była stworzyć w ciągu 5 minut. Wystarczył  gotowy szablon, mniej lub bardziej ambitna treść. Przestrzeń internetowa jednak cały czas  się rozwija, wymagania są coraz większe. Konkurencja nie śpi, a Google coraz bardziej  “lubi” jakościowe, dobrze prowadzone strony. Jest coraz bardziej wybredny. Czym zatem  musi cechować się strona zapleczowa, aby zyskała przychylność Googla i jej czytelników?

  • przejrzysty, jasny interfejs – właściwy podział na kategorie, dobre rozmieszczenie  poszczególnych sekcji w ramach witryny (tekstów, video, grafiki), 
  • przyjazna, interesująca treść – artykuły tematyczne pisane w sposób ciekawy,  pełne wartościowych informacji,
  • odpowiednia optymalizacja strony – chodzi tutaj o właściwe rozmieszczenie treści  przed każdą nową publikacją. Dodawanie nagłówków h2, h3, słów kluczowych, meta  opisów, zdjęć i altów obrazków, meta tagów, linków. Nie bez znaczenia jest również  szybkość ładowania strony, którą co jakiś czas warto weryfikować.  

Strona zapleczowa – dlaczego warto? 

W powyższych akapitach przedstawiliśmy cechy dobrej strony zapleczowej. Odpowiedź na  tytułowe pytanie: dlaczego warto zbudować stronę zapleczową, wydaje się oczywiste.  Linkowanie, linkowanie i linkowanie. Priorytetem są jakościowe linki z mocnych źródeł jak:  fora internetowe, katalogi, profile w mediach społecznościowych, komentarze pod  artykułami. Linkować powinniśmy w odpowiednim odstępie czasu, aby nasze działania miały  sens i przyniosły dobre owoce. Jednak linkowanie to nie jedyna możliwość, jaką daje strona  zapleczowa. Wartościowe zaplecze: 

  • pozwala na budowanie bazy mailingowej, którą możemy wykorzystać do promowania  towarów/usług,
  • jest doskonałą przestrzenią na zarabianie poprzez wzajemną reklamę (banery,  artykuły sponsorowane, teksty gościnne).  

Porozmawiajmy o Twoim SEO 🙂




    Wypełniając powyższy formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę COSMOSEO. Zgody udzielasz dobrowolnie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. W każdym momencie możesz wycofać udzieloną zgodę.

    Słowem podsumowania… postaw na jakość zaplecza! Zyskaj  zaufanie i sympatię internautów! 

    Dziś w jakości tkwi siła. Jedna, odpowiednio prowadzona strona zapleczowa da większe  efekty niż kilka miejsc, które toną w otchłani zapomnienia. Regularność dodawanych treści,  ciekawy wybór tematów, dobra optymalizacja to gwarancja sukcesu!